wokol integracji1wokol integracji2wokol integracji3

XXV Igrzyska Placówek Integracyjnych "Akademia Pana Kleksa" - sprawozdanie

Dnia 4.11.2022 r. w Naszej szkole odbyły się XXV Igrzyska Placówek Integracyjnych pod hasłem „Akademia Pana Kleksa”, które odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. W Igrzyskach wzięły udział przedszkola i szkoły z oddziałami integracyjnymi z Gliwic – PM 21, PM 40 z ZSP nr 14, PM 5 z ZSP nr 5, SP 10 z ZSP nr 7, SP 1 z ZSP nr 5, SP 3, SP 21, SP 39 z ZSP nr 4, SP 2, SP 30 z ZSO nr 5 – łącznie około 300 dzieci.
      Spośród wielu zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Pani Wiceprezydent Gliwic Ewa Weber, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach Pan Wojciech Zając, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Pani Krystyna Sowa oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Kucharz. Obecni byli również dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz przedstawiciel szkolnej RR Pan Andrzej Kuczera.

Igrzyska 2022

Motto igrzysk: „Gdyby każdy miał to samo nikt nikomu nie były potrzebny”.

Dnia 5.11.2009  r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr  1 z siedzibą  w Gliwicach odbyły  się „XIV Igrzyska Placówek Integracyjnych” pod hasłem „Igrzyska starożytne”.

XI MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
DLA UCZNIÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH
„SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”

27 maja 2015r. w naszej szkole odbędzie się impreza dla dzieci niepełnosprawnych, której celem jest rozwijanie wrażliwości estetycznej na szeroko rozumianą sztukę, wspieranie aktywności artystycznej uczniów.