Dzien Samorzadu piknik afisz

 

 

 

 

 

SKUP KULTURY w Naszej szkole

   Zapraszamy do udziału w cyklicznej akcji Skup Kultury, do której dołączyła Nasza szkoła.  Ma ona na celu promocję czytelnictwa i aktywnej postawy społecznej polegającej na współtworzeniu wydarzeń kulturalnych w regionie, a także uwrażliwienie mieszkańców Gliwic na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

Opiera się na idei wolnego obiegu dóbr kultury takich jak: książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, filmy DVD, kasety, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło.

Skup Kultury to nie jest zwykły bookcrossing – to największy charytatywny kiermasz kulturalny w regionie. Całkowity dochód z imprezy wspiera niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

W przedsionku szkoły będzie znajdował się oznakowany przez organizatora punkt zbiórki gdzie będzie można zostawić podarowane przez siebie książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, filmy DVD, kasety, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło. 

Zbiórka trwa niestety tylko do 31.05 dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału. 

Wielki Finał Skupu Kultury nastąpi 18 czerwca przy Alei Przyjaźni 18 (przy Ruinach  Teatru) w Gliwicach. 

Będzie to kiermasz kulturalny, na którym można nabyć wszystkie podarowane wcześniej dzieła kultury za dowolną, zaproponowaną przez siebie kwotę. Organizator nie ustala cen, a wydarzenie ma charakter zbiórki publicznej. 

 

Zapraszamy do udziału Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

Szanowni Państwo

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach zaprasza rodziców na dzień otwarty pod tytułem "Idź własną drogą". Rozwój potencjału dziecka" dnia 13.05.2023r. w godzinach 8.00-12.30. Zapraszamy rodziców na warsztaty i konsultacje. Rejestracja na warsztaty telefonicznie lub osobiście w sekretariacie. Zapisy na konsultacje drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie Poradni (zakładka „do pobrania”) do 5.05.2023r. Lista miejsc ograniczona. W ramach dnia otwartego odbędą się również warsztaty i gra terenowa dla uczniów klas IV-VIII. Informacja o zapisach powyżej.

 

poradnia

 

 

 

    Dnia 18.04.2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Gliwicach odbył się Dzień Otwarty. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Naszej szkoły serdecznie dziękują Przedszkolu Miejskiemu nr 5 "Tęcza", rodzicom i przyszłym uczniom klas pierwszych za przybycie i uświetnienie swoją obecnością Dnia Otwartego Szkoły. Do południa Nasze przedszkolaki miały możliwość, pod opieką Samorządu Uczniowskiego, pozwiedzać szkołę oraz uczestniczyć w lekcjach otwartych. Po południu, po szkole oprowadzali nauczyciele i specjaliści szkolni, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Można było również spotkać się z Dyrekcją szkoły. 

 
Dziękujemy bardzo i zapraszamy w przyszłym roku
 
 IMG 20230418 WA0065  IMG 20230418 WA0052  IMG 20230418 WA0048
 
 
 

 

 

Wirtualny spacer po szkole

Dnia 18 maja odbyły się Dni otwarte ZSP 5 w Gliwicacj i z tej okazji zapraszamy na wirtualny spacer po szkole.

 

spacer

Zapraszamy

 

 

UWAGA!

Uprzejmie informuję o wprowadzeniu trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE - CRP

od dnia 01.03.2023 godz. 00:00 do dnia 31.05.2023 godz. 23:59 na terenie całego kraju.