W uroczystości, która odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, wzięły udział przedszkola i szkoły z oddziałami integracyjnymi  z Gliwic – PM 21, PM 40, ZSP nr 7, ZSP nr 5, SP 3, SP 21. Wśród zaproszonych gości była pani Anna Zuwała - inspektor Wydziału Edukacji, dyrektorzy szkół     i przedszkoli oraz sponsorzy: MOSiR Zabrze i pan Sławomir Boduch. W sumie  w imprezie wzięło udział 350 dzieci.

Igrzyska rozpoczęła parada placówek integracyjnych, a następnie podziwialiśmy się występy taneczne uczniów naszej szkoły. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie niepełnosprawni w tańcu integracyjnym pod kierunkiem pani Bożeny Łutczyk oraz tańcu ze wstęgami przygotowanym przez panią Agnieszkę Nowakowską. W dalszej części zatańczył szkolny zespół cheerleader'ek prowadzony przez panią Agnieszkę Jagosz i Romę Słaboń, prezentując program artystycznym „20 lat minęło”, ukazujący przebieg igrzysk na przestrzeni 20 lat.

Po uroczystym otwarciu nastąpiła wyczekiwana przez uczestników zabawa na specjalnie przygotowanych torach przeszkód. W tych zawodach, które pozbawione są rywalizacji, każde dziecko jest zwycięzcą. Sportowe zmagania wzbogacił słodki poczęstunek oraz dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego dla każdej placówki.

Koordynatorzy imprezy: Joanna Bartoszek i Katarzyna Mróz dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji igrzysk!