3.12 Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

20221201 100611

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, by zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Coroczne obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych, również w Naszej szkole, są okazją do zwiększenia świadomości na temat trudności, ograniczeń i problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, które są obecne w Naszym, codziennym życiu. W tym roku, w szkole bedziemy czytać książki z serii "Bajki Bez Barier" Joanny M. Chmielewskiej, które wprowadzają dzieci w świat chorych i niepełnosprawnych rówieśników. Każda książka przybliża charakterystyczne cechy danej choroby, niepełnosprawności, pomaga ją zrozumieć. Należy pamiętać, że osoby z jakimikolwiek dysfunkcjami są pełnowartościowymi członkami Naszego społeczeństwa, które tak samo jak my uczą się, pracują, odczuwają, mają swoje potrzeby

i zainteresowania. Dlatego tak ważne jest uwrażliwianie dzieci od najmłodszych lat na potrzeby innych.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami.

XXV Igrzyska Placówek Integracyjnych "Akademia Pana Kleksa" - sprawozdanie

Dnia 4.11.2022 r. w Naszej szkole odbyły się XXV Igrzyska Placówek Integracyjnych pod hasłem „Akademia Pana Kleksa”, które odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. W Igrzyskach wzięły udział przedszkola i szkoły z oddziałami integracyjnymi z Gliwic – PM 21, PM 40 z ZSP nr 14, PM 5 z ZSP nr 5, SP 10 z ZSP nr 7, SP 1 z ZSP nr 5, SP 3, SP 21, SP 39 z ZSP nr 4, SP 2, SP 30 z ZSO nr 5 – łącznie około 300 dzieci.
      Spośród wielu zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Pani Wiceprezydent Gliwic Ewa Weber, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach Pan Wojciech Zając, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Pani Krystyna Sowa oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Kucharz. Obecni byli również dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz przedstawiciel szkolnej RR Pan Andrzej Kuczera.

strona 1strona 2

Igrzyska 2022

Motto igrzysk: „Gdyby każdy miał to samo nikt nikomu nie były potrzebny”.

Dnia 5.11.2009  r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr  1 z siedzibą  w Gliwicach odbyły  się „XIV Igrzyska Placówek Integracyjnych” pod hasłem „Igrzyska starożytne”.