Gośćmi specjalnymi tegorocznych igrzysk byli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata w pływaniu sportowym i artystycznym osób z Zespołem Downa, które odbyły się w Portugalii w dniach 15-23 października 2022 r. oraz Pan Bartłomiej Kuziar - trener zawodników, a także rodzice uczniów.
      Po uroczystym otwarciu Igrzysk przez Panią Wiceprezydent Ewę Weber oraz Pana Wojciecha Zająca, Dyrektora Gliwickiej Delegatury Oświaty odbyła się parada placówek integracyjnych oraz „zapalenie” symbolicznego znicza olimpijskiego. Następnie podziwialiśmy występy artystyczne przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 nawiązujące do tematyki igrzysk „Akademii Pana Kleksa”. Po części oficjalnej nastąpiła długo wyczekiwana przez uczestników zabawa na specjalnieprzygotowanych torach przeszkód i dmuchanych zamkach.
W tych zawodach, które pozbawione są rywalizacji, każde dziecko jest zwycięzcą. Udział w imprezie pozwolił dzieciom na integrację. Wspólne zawody uczyły tolerancji oraz akceptacji, a przede wszystkim były wspaniałym czasem zabawy i radości. Sportowe zmagania wzbogacił słodki poczęstunek oraz dyplomy, nagrody i medale dla każdej placówki.

Zapraszamy do fotogalerii.

Koordynatorzy imprezy: Joanna Gliniecka,

Izabella Groszczyk, Agnieszka Siemieniaka

dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji Igrzysk!