NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Konkurs Mitologiczny dla klas V - ”Po nici Ariadny do stajni Augiasza".

W ramach Rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” odbył sie Konkurs Mitologiczny dla klas V - ”Po nici Ariadny do stajni Augiasza”. Organizatorem tego konkursu była pani Katarzyna - nauczyciel historii. Konkurs odbył się 17 listopada 2017 r. Do konkursu zostały wykorzystane książki Katarzyny Marciniak "Moja pierwsza mitologia. Księga pierwsza i Księga druga" oraz Jana Parandowskiego „Mitologia" - zakupione do biblioteki w ramach NPRCz.

Klasy piąte spośród swoich uczniów miały wybrać drużynę składającą się od 3 do 5 osób. Pozostali uczniowie uczestniczyli w konkursie poprzez aktywne dopingowanie, przygotowanie transparentów oraz wykonanie dodatkowo punktowanych zadań. Jury na bieżąco oceniała poszczególne zadania.

I konkurencja: RYMOWANKI, OKRZYKI

II konkurencja: ZESTAW PYTAŃ

III konkurencja: BOSKIE SPOTKANIA

IV konkurencja: MITOLOGICZNY SZYFR

V konkurencja: LABIRYNT MINOTAURA

VI konkurencja: PARY MITOLOGICZNE

VII konkurencja: PLAKAT

VIII konkurencja: KUCHNIA GRECKA

IX konkurencja: MITOLOGICZNE ATRYBUTY

X  konkurencja: TEATR GRECKI:

Na podstawie wylosowanego opowiadania zaczerpniętego z książki Katarzyny Marciniak „Moja pierwsza Mitologia”- uczestnicy konkursu przygotowali scenki prezentujące wylosowany mit.

Celem tego konkursu było:

- budzenie zainteresowań kulturą starożytną: mitologią, historią i kulturą,
- przybliżenie historii starożytnej Grecji oraz
- promocja i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Uczestnicy konkursu bardzo chętnie brali udział w poszczególnych konkurencjach i doskonale się bawili, a pozostali uczniowie mocno dopingowali swoje drużyny.