NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną „Rozgrywki z  lekturą. Konkurs na projekt literackiej gry planszowej”.

Organizatorem projektu jest MBP w Gliwicach, Stowarzyszenie Gier Planszowych Gambit oraz Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie gry planszowej, według własnego projektu i dowolną techniką. Tematyka gry powinna nawiązywać do książki z kanonu literatury dla dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły do udziału w konkursie zgłosiła się uczennica z klasy 4 –Karolina. Uczennica wykonała piękną grę planszową p.t. "Szczęście Matyldy” do książki R. Dahla "Matylda", zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gra przeznaczona jest dla dzieci od szóstego roku życia, w której może brać udział trzech graczy. Gra polega na jak najszybszym dotarciu pionkiem od domu Matyldy (STRAT) do domu Panny Miodek (META). Gra planszowa Karoliny została zgłoszona na konkurs do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Wszystkie prace będą oceniane przez jury, a następnie zostaną wyłonieni zwycięzcy. Organizatorzy przewidują wybranie trzech najlepszych gier planszowych, za które to zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy życzymy Karolinie powodzenia i zdobycia I miejsca.