W I sem. roku szkolnego 2017/18  były realizowane zajęcia czytelnicze w ramach projektu rządowego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" oraz działań profilaktyki logopedycznej dla klas pierwszych, prowadzonych przez panią logopedę. Uczniowie w trakcie zajęć uważnie słuchali czytanej przez panią logopedę książki p.t. "Elementarz dla dzieci z dysleksją" i wykonywali stawiane przed nimi zadania np. wyszukiwali ilustracje, w których ukryła się omawiana głoska, rozpoznawali i utrwalali wygląd poszczególnych liter. Prowadzący szczególnie zwracał uwagę na rozwijanie umiejętności skupiania uwagi na słowie. Dzięki przeprowadzonym zajęciom przez panią logopedę projekt czytelniczy przyczynił się do lepszego przygotowania uczniów klas pierwszych do nauki czytania oraz rozbudził zainteresowania czytelnictwem.