NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - SPOTKANIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM.

Dnia 17.11.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek dla dzieci o kocie Cukierku. Spotkanie było organizowane dla klas pierwszych przez panią bibliotekarkę Joannę, we współpracy z wychowawczyniami klas 1. Podczas spotkania autor opowiadał o swoim warsztacie pracy pisarza oraz o historii powstania serii książeczek o kocie Cukierku. Autor czytał najzabawniejsze fragmenty ze swoich książek i przedstawiał poszczególne części. Pod koniec spotkania uczniowie zadawali pisarzowi pytania, mogli również zakupić wybraną książeczkę wraz z jego autografem.Wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas spotkania i miło spędzili czas. Warto dodać, że książka Waldemara Cichonia p.t. "Cukierku, ty Łobuzie" trafiła w 2017 r. na listę lektur szkolnych dla klas 1 - 3. Tym bardziej cieszymy się z wizyty autora w naszej szkole. Nasza biblioteka otrzymała w darze od pisarza książkę p.t. "Skrzat" wraz z dedykacją: "Czytelnikom Biblioteki ZSP 5 w Gliwicach - Miłej lektury! Waldemar Cichoń. Więcej informacji o autorze i jego książkach można znaleźć na stronie internetowej: www.waldemarcichon.pl oraz na stronie Facebooka: Cukierku. Ty Łobuzie!