Projekt „Z matematyką wśród wierszy” został przeprowadzony przez panią Halinę - nauczyciela matematyki w klasach integracyjnych: 5, 6 oraz 7 na podstawie książki „BAJKI LA FONTAINE’A I ICH BOHATEROWIE W WERSJI ORIGAMI”. Jest to projekt międzyprzedmiotowy – zawiera w sobie elementy programu wychowawczego, języka polskiego oraz matematyki. Wykorzystana książka łączy  w sobie trzy różne elementy: bajki znanego poety Jeana de La Fountaine’a, diagramy modeli origami przedstawionych bohaterów kreatora Pasquala D’Auria oraz ilustracje artystki Sary Gianassi. Uczniowie, oprócz czytania i omawiania bajek, wykonywali ilustracje do przeczytanych wierszy oraz składali zwierzątka w technice origami. Dzięki temu poznali sposób diagramowania (system rysunków, strzałek i linii, dzięki któremu można samodzielnie zbudować model) oraz poznali lub utrwalili pojęcia matematyczne używane w geometrii płaskiej i przestrzennej. Dodatkowo ćwiczyli koncentrację uwagi, cierpliwość oraz dokładność, przy okazji świetnie się bawiąc.

Oto efekty pracy uczniów: