Sprawozdanie z przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski akcji w ramach klasy na medal oraz działań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Zadanie „Dzień postaci literackich” – 31 październik 2017r

31 października 2017 roku Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję pt. „DZIEŃ POSTACI LITERACKICH”. Realizacja zadania polegała na dostosowaniu stroju do danego tematu, wybranego na podstawie treści przeczytanych wcześniej na lekcjach książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy poziom edukacyjny otrzymał hasło, które było związane z literaturą, do którego miał danego dnia dostosować strój. Zaznaczyć należy, że hasło miało być inspiracją do stworzenia stroju. Każdy z uczniów mógł zinterpretować je według własnego uznania.

Klasy przebierały się według następującej listy:

1.      Oddziały „0” – mali podróżnicy;

2.      Klasy I – postacie z wierszy;

3.      Klasy II – postacie baśniowe;

4.  Klasy III – postacie z książek według wylosowanej listy z własnego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa;

5.      Klasy IV – mali detektywi;

6.      Klasy V – postacie mitologiczne;

7.      Klasy VI – postacie historyczne;

8.      Klasy VII – Postacie fantastyczne.

W tym dniu oprócz przebieranek uczniów i nauczycieli zadaniem klas było przygotowanie transparentu do przewodniego hasła. Odbyło się również wspólne czytanie książki dla klas I-III pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą „ Agnieszki Frączek i Joanny Rusinek. Ze względu na dużą ilość klas książka była czytana w Atrium szkoły w dwóch turach przez Panie: Wicedyrektor Bożenę oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej panią Dorotę. Dodatkowo chętne klasy I-III brały udział w korowodzie postaci literackich po osiedlu, na którym umiejscowiona jest szkoła.

Klasy IV-VII brały udział w pokazie najciekawszych strojów jakie na ten dzień przygotowały. Należy przyznać, że pomysłowość uczniów i nauczycieli była niesamowita, a stroje odznaczały się oryginalnym wykonaniem.