NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - ENCYKLOPEDIA POSTACI KSIĄŻKOWYCH.

W dniach od 2.10 - 25.10. 2017 r.- uczniowie klas trzecich czytali wraz z wychowawcą na lekcjach książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:

klasa 3 a - „Niesamowite przygody 10 skarpetek” - Justyna Bednarek

klasa 3 b - „Sposób na Elfa - Marcin Pałasz

klasa 3 c - „Cukierku, ty łobuzie” -  Waldemar Cichoń

klasa 3 d - „Detektyw Pozytywka” -  Grzegorz Kasdepke

klasa 3 f -  „Pamiętnik Czarnego Noska” - Janina Porazińska

klasa 3 g - „Kapelusz Pani Wrony” - Danuta Parlak

Zadaniem uczniów po przeczytaniu książeczek było wykonanie  prac plastycznych polegających na opisie i zilustrowaniu postaci wylosowanego bohatera książkowego. Pani Dorota - wychowawczyni klasy 3 zebrała wszystkie prace i zajęła się złożeniem poszczególnych kart encyklopedii w kolejności alfabetycznej zgodnie z nazwami bohaterów oraz całkowitą oprawą naszej wielkiej księgi. W ten sposób powstała Encyklopedia postaci książkowych. Na zdjęciach można zobaczyć efekty wykonanej pracy. Przedstawione zostały tylko niektóre karty encyklopedii. Do obejrzenia całości zapraszamy do biblioteki.