NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - WSPÓŁPRACA Z MBP W GLIWICACH
"Literacka miarka wzrostu. Książka na miarę" - dla klas pierwszych

Nasza szkolna biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa włączyła się we współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach, która zaoferowała nam wiele ciekawych i różnorodnych zajęć oraz imprez.

We wrześniu uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do MBP, Filia nr 9, ul. Czwartaków na zajęcia organizowane w ramach projektu MBP "Literacka miarka wzrostu. Książka na miarę". Zajęcia dla uczniów prowadzone były na podstawie książki "Wakacje z Lassem i Mają: co się nie zgadza". Pani Iza czytała dzieciom książkę, po przeczytaniu której zadawane były pytania do tekstu i przeprowadzone różne ciekawe zabawy edukacyjne, takie jak: szyfrowanki, zgadywanki oraz wykorzystane były klocki Canoe Dotyk- zestaw stymuluje zmysł dotyku, wydłuża koncentrację uwagi i rozwija planowanie ruchowe oraz wizualizację ruchu. Wszystkim bardzo się podobało.