Nasza szkolna świetlica również bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Nauczyciele podczas zajęć wspólnie z uczniami czytają i omawiają wybrane pozycje książkowe. Uczniowie bardzo chętnie włączają się w codzienne wspólne czytanie. We wrześniu były czytane książki : "Mikołajek", Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz "Wybrane baśnie polskie i europejskie", natomiast w październiku czytane były: "Moje książeczki". Księga pierwsza i Księga druga. W listopadzie czytane będą książeczki z serii "Poczytaj ze mną". Wybrane teksty były również inspiracją do zajęć tematycznych prowadzonych w świetlicy. Uczniowie na podstawie przeczytanych pozycji książkowych wykonywali prace plastyczne.