Pasowanie na Czytelnika klas I

Dzieci_siedzące_w_bibliotece_na_pasowaniu_na_czytelnika.jpg

W ubiegłym miesiącu odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dla uczniów klas I, na które zaprosiły Nas Panie Asia i Marta z biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów naszej szkoły do grona czytelników biblioteki  szkolnej. W tym roku szkolnym w pasowaniu wzięły udział cztery klasy I.

Pierwszaki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania, zasad postępowania z książką oraz zasad zachowania się w bibliotece.
Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę tego dnia otrzymali wyprawki czytelnicze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki jako kolejną odsłonę kampanii "Mała książka-wielki człowiek".

W skład zestawu wchodzi:
1. Książka dla uczniów pt. „Wnuczka antykwariusza” – książka Justyny Bednarek.
2. Broszura informacyjna i poradnik dla rodziców, opiekunów mówiąca o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania pt. „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”

Na zakończenie uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę i w ten oto sposób  rozpoczęła się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci.