Program InterACT - „Każdy z nas jest inny i każdy taki sam – każdy z nas jest wyjątkowy!”

W roku szkolnym 2023/24 w dwóch grupach przedszkolnych: „Słoneczka” i „Zuchy”, został wdroży program InterACT. Celem programu było kształtowanie adekwatnych postaw wobec różnych form niepełnosprawności,
a także zaburzeń w komunikowaniu się, w tym zmiana postaw społecznych wobec jąkania. Poprzez udział w sesjach InterACT dzieci zdobywały wiedzę, jak adekwatnie reagować i skutecznie wspierać osoby z różnymi formami niepełnosprawności, a w szczególności osoby jąkające się. Najważniejsze przesłanie programu brzmi:
Każdy z nas jest inny i każdy taki sam – każdy z nas jest wyjątkowy! Budujmy świat bezpieczny i przyjazny dla wszystkich dzieci.

program 1.jpg