Gliwice, 15.05.2020r.

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci przedszkolnych

Zgodnie z informacją przekazaną z MEN, najprawdopodobniej (w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w regionie śląskim), od 25 maja br. przywrócone będą zajęcia w przedszkolu. Będą przede wszystkim organizowane zajęcia opiekuńcze oraz w miarę możliwości, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Przedszkola muszą także stosować się do wytycznych opracowanych przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

W związku z powyższym, Dyrektor ZSP5 musi posiadać rozeznanie, ile dzieci skorzysta z tej formy zajęć. Na stronie internetowej przedszkola umieszczone zostały „Procedury bezpieczeństwa na terenie placówki w okresie pandemii COVIT-19 w Przedszkolu Miejskim nr 5/ZSP5”, z którymi powinniście się Państwo zapoznać.

Załącznikiem do tej procedury jest „Deklaracja rodzica dotycząca chęci posłania dziecka do przedszkola w ZSP5 w okresie obowiązywania pandemii”.

Zainteresowanych opieką rodziców prosimy o rzetelne i dokładne wypełnienie deklaracji i odesłanie jej w formie zdjęcia drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzucenie w formie papierowej do skrzynki umieszczonej przy wejściu do szkoły.

Ostateczny termin złożenia deklaracji upływa we wtorek 19 maja 2020r. o godzinie 10.00.

Wszystkie złożone wnioski zostaną bardzo dokładnie zweryfikowane zgodnie
z procedurą, po czym rodzice uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do opieki otrzymają informację w formie telefonicznej do piątku, tj. 22 maja 2020r. do godziny 12.00.

Hanna Szczepaniak

Dyrektor ZSP5