Informacja dla rodziców.

W związku z nową Uchwałą Nr XXII/738/2017 Rady Miasta Gliwice z dnia 16 listopada 2017 wprowadza się zmiany do:

I. Regulaminu w sprawie rozliczania opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz opłat za korzystanie z żywienia, zmiany dotyczą:

1. Płatny czas pobytu dziecka w przedszkolu jest sumą godzin rzeczywistego czasu pobytu dziennie minus czas bezpłatny określony w w/w uchwale tj. 5 godzin.

I. Regulaminu w sprawie zasad przyprowadzania i odbierania wychowanków z przedszkola.

1. W związku z ustalonym szczegółowym rozkładem dnia, zobowiązuje się rodziców do przyprowadzania dziecka do przedszkola do godziny 8:45 w celu ustalenia liczby posiłków przygotowywanych w przedszkolu w danym dniu. Wyjątek stanowią dni, w których o godzinie 8:00 zaczynają się zajęcia typu rytmika, język angielski (w tych dniach dziecko należy przyprowadzić do godziny 8:00)
  2. W szczególnych przypadkach dopuszczalne jest zawiadomienie o późniejszym przyprowadzeniu dziecka do przedszkola. Informację tę należy przekazać telefoniczne pod numer telefonu: sekretariat ZSP 5 - 32 237 99 50 do godziny 9:00 celu ustalenia ilości posiłków w danym dniu (obiad, podwieczorek)
  3. Przyprowadzenie dziecka po godzinie 9:00 bez uprzedniego zawiadomienia określonego w pkt. 2, może skutkować brakiem posiłku dla dziecka w danym dniu.
  4. W szczególnym przypadku to jest w sytuacji braku karty do rejestracji godzin wejścia i wyjścia zobowiązuje się rodziców do wpisania godzin wejścia i wyjścia w zeszycie dostępnym w holu  segmentu  „A” i „B”. W budynku szkoły brak karty rodzic zgłasza u nauczyciela w oddziale.

Regulaminy ze zmianami obowiązującymi od 1 grudnia 2017 znajdują się na stronie internetowej Przedszkola, w gabinecie Wicedyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 5 oraz  na tablicy ogłoszeń.

Dyrektor ZSP 5

Zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli

i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

prowadzonych przez Miasto Gliwice

na rok szkolny 2017/2018

opracowano na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.
Prawo oświatowe  (Dz.U. z 2017 r. poz. 59)

Ilekroć jest mowa o:

1.    przedszkolu - należy przez to rozumieć także oddział przedszkolny w szkole podstawowej;

2.    rodzicach - należy przez to rozumieć również opiekunów prawnych.

W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice biorą udział:

1.    dzieci urodzone w latach 2011– 2014;

2.    dzieci z rocznika 2010, którym na podstawie opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej dyrektor szkoły podstawowej w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców, odroczył rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli odbywa się na wolne miejsca oraz obejmuje dzieci zamieszkałe w Gliwicach.

Uwaga!

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola miejskiego niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy.