Szanowni Państwo,

Parę dni temu wydarzyła się tragedia w rodzinie ucznia z naszej Szkoły. Podczas, gdy chłopiec z mamą byli w drodze do Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka na pilne badania po jego pogorszeniu się stanu zdrowia, w tym czasie w ich mieszkaniu wybuchł pożar. Mieszkanie spaliło się doszczętnie. Nie mają nic prócz tego, co akurat mieli na sobie i przy sobie.
Chwilę wcześniej jeden z pokoi w mieszkaniu był remontowany, prawdopodobną przyczyną pożaru była niesprawna instalacja elektryczna (to ze wstępnych ustaleń straży pożarnej). Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Rodzinie miasto Gliwice przyznało lokal zastępczy, ale niestety jest pusty - nic w nim nie ma. O wydarzeniu możecie przeczytać na portalu "Dzisiaj w Gliwicach".

A tu jest link do zbiórki pieniężnej: https://zrzutka.pl/gpr2jg

UWAGA!My ze swojej strony, po rozmowach z mą Alexa, ustaliliśmy, że na chwilę obecną będą najbardziej potrzebować:
ubranie dla chłopców 5 lat rozmiar 122, 12 lat rozmiar 170 lub męskie rozmiar s/m, 14 lat rozmiar 152. 14-latka znamy wszyscy doskonale. Jest drobniutki. ;)
środki czystości: w tym mopy, ścierki, gąbki, płyny, wiadra, miski, worki na śmieci, itp.
gdyby ktoś posiadał jakieś meble do oddania lub sprzęty RTV i AGD to byłoby super, (mamy już kuchenkę, zmywarkę, ławostół, żelazko),
przybory szkolne: kredki, bloki, zeszyty, mazaki, farby, plastelina, itp.
będą potrzebne buty: 5-latek rozmiar 27, 12-latek rozmiar 40, 14-latek rozmiar 37.
myślę, że książki "Koszmarny Karolek" lub "Komiksy Kaczora Donalda", które lubi Alex będą mile widziane. :)
Może ktoś ma do oddania jakieś klocki Play Mobile dla dzieciaków, jakieś nowe maskotki (nieduża ilość).
Wszelkie rzeczy proszę o przynoszenie do PORTIERNI SZKOŁY z informacją, dla p. Izabelli Groszczyk lub na zbiórkę dla pogorzelców.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie. :)

Izabella Groszczyk