W dniach od 26 października 2020 roku do 31 maja 2021 roku w naszym Przedszkolu zorganizowana została wielka zbiórka monet w ramach XXI edycji ogólnopolskiej akcji o nazwie Góra Grosza. Przedszkolaki ze wszystkich grup wraz ze swoimi rodzicami z chęcią przyłączyli się do tego niezwykłego przedsięwzięcia, które mimo trudnego roku szkolnego, zakończyło się pomyślnie. Dzieci co jakiś czas  z wielką satysfakcją i zaangażowaniem wrzucały do pojemników drobne monety, które z dnia na dzień robiły się coraz cięższe i pełniejsze. Udało nam się zebrać 3.886 sztuk co daje kwotę 117,61zł , która w całości zasili Towarzystwo Nasz Dom, udzielające pomocy dzieciom, wychowującym się poza swoją rodziną. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym Przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci  w trudnej sytuacji życiowej.

unngoragr

Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

Organizatorzy akcji : 

p.Asia, p.Patrycja, p.Martyna, p.Daria, p.Monika

   
© Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Gliwicach