11.02.2021r. Przedszkole Nr. 5 Tęcza w Gliwicach GR. Misiów odwiedzili Policjanci, był to Europejski dzień numeru alarmowego 112. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o najważniejszych numerach  alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak właściwe przechodzić przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę.Na koniec dzieci dostały opaski odblaskowe i bryloczki. Było to bardzo udane spotkanie :-)

IMG 20210216 210141

Justyna Niewiadomy

   
© Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Gliwicach