Od grudnia do połowy kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 5 Tęcza w Gliwicach realizowany był projekt: "Gestem i słowem bajkę opowiem", przystąpiły do niego trzy grupy:
„Sówki” (dzieci 4-5 letnie), „Kotki” (dzieci 4 letnie) oraz „Smerfy (dzieci 5 letnie).

Celem projektu było kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i mądrości płynącej z książek oraz poznanie różnorodności baśni. Do każdego z utworów dzieci wykonały pracę plastyczną dowolną techniką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek, starały się zapamiętać ich treść, wyrażenia i zwroty, przez co wzbogacały pamięć oraz swój zasób słownictwa. Wszystko to pobudzało wyobraźnię i wrażliwość, chęć wyrażania swoich uczuć i myśli za pomocą ekspresji plastycznej.
Dzieci z radością rysowały i malowały swoich ulubionych bohaterów.

https://youtu.be/FewsZkzB6cE

ministerstwo logo

Monika Kordek

   
© Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Gliwicach