Ostatnie zadanie za nami!!!
Przedszkolaki z grupy Tropiciele wybrały się w podróż do Włoch.
Dzieci kolorowały kontur mapy Włoch i umieściły go w kąciku projektowym. Śpiewały po włosku Vedo, vedo. Zatańczyły Tarantelle,podziwiały dzieła malarskie włoskich artystów oraz zainspirowane muzyką Vivaldiego malowały farbami Wiosnę. Na zakończenie podróży poznały znaki i określenia charakterystyczne dla zapisu muzycznego.

Magdalena Kwiecień

Grupa „Tropicieli” wykonała kolejne zadanie w związku z udziałem w projekcie „Jedzie pociąg z daleka”.

Tym razem wyruszyliśmy w podróż do Danii.
Stworzyliśmy most, po którym bez problemu przeszliśmy. Wykonaliśmy wiatraczki, które umieściliśmy w naszym kąciku projektowym. Słuchaliśmy oraz śpiewaliśmy „Sto lat!!” po duńsku. Poznaliśmy historię rowerów oraz dowiedzieliśmy się jak działa rower. Ostatnie zadanie podczas podróży do Danii sprawiło nam największa radość! Dowiedzieliśmy się, że to właśnie w Danii powstały klocki lego, którymi z wielka przyjemnością się bawiliśmy!

Magdalena Kwiecień
Jedzie pociąg z daleka... a w nim dzieci z grupy "Tropiciele".
W marcu wybraliśmy się w kolejną podróż,tym razem do Anglii.
Dzieci wykonały makietę Big Bena.Poznały angielską rodzinę królewską -wykonały koronę i berło oraz lizak zawiadowcy stacji z napisem ANGLIA.
Oglądały bajkę pt "Kubuś Puchatek i przyjaciele "oraz wykonały figurki bohaterów z plasteliny. Na zakończenie wizyty w Anglii nastał czas na herbatkę, Dzieci wyklejały kubeczki i filiżanki oraz poznały angielski zwyczaj picia herbatki.
20210305 175259
Sylwia Kożuch,
Magdalena Kwiecień

W lutym Tropiciele w ramach udziału w projekcie „Jedzie pociąg z daleka” odwiedzili kolejne państwo - Francję. Dzieci wykonały malarskie impresje do muzyki Clauda Debussy’ego, zaśpiewały „Panie Janie” po francusku, stworzyły koguta - symbol Francji oraz zbudowały z klocków wieżę Eiffla.

Największą radość sprawił dzieciom pokaz mody, który udało nam się stworzyć przy odrobinie fantazji i rodzicielskiego wsparcia. Na „wybiegu” świetnie spełnili się mali modele, którzy z gracją zaprezentowali swoje kreacje. Zabawa sprawiła Dzieciom wiele radości!

Link do filmu na yt:

poc

Magda Kwiecień

Sylwia Kożuch

Tym razem dzieci wybrały się w podróż do Niemiec. Wielką radość sprawiła "Tropicielom" powitanka "Hallo,Hallo schon, dass tu da bist". Dzieci poznały również kompozytora Jana Sebastiana Bacha, poprzez aktywne słuchanie muzyki, wykonały zimową kartkę dla kolejarzy z Wolsztyna oraz poznały baśnie braci Grimm. Żegnając Niemcy przygotowujemy się do kolejnej podróży do Rosji, Litwy, Łotwy i Ukrainy.
20210122 094638

Styczniowe zadanie za nami.
Dzieci z grupy "Tropiciele"w ramach projektu edukacyjnego "Jedzie pociąg z daleka "poznały rosyjskie bajki oraz wykonały maski postaci :Maszy, Niedźwiedzia,Wilka i Zająca.Wykonały również flagi:Rosji,Ukrainy,Łotwy i Białorusi.
Poznały balet "Dziadek do orzechów "Piotra Czajkowskiego i rysowały postacie głównych bohaterów.
Na zakończenie podróży składały sobie życzenia po rosyjsku,litewsku,białorusku i ukraińsku.

20210126 115643
Sylwia Kożuch,Magdalena Kwiecień