17 stycznia 2024 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkoły wraz z opiekunami udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Gliwicach, aby przekazać wcześniej zebrane dary. Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności dla zwierząt, która zakończyła się sukcesem. Wszyscy z wielką radością przyłączyli się do akcji i dzięki temu została zebrana duża ilość suchej oraz mokrej karmy dla psów i kotów.

Wolontariuszka ze schroniska z wielką pasją opowiadała nam o jego funkcjonowaniu. Dzieci mogły zobaczyć w jakich warunkach żyją zwierzęta. Nasi uczniowie zobaczyli boksy, w których przebywają psy oraz pomieszczenie, w którym przebywają koty. Mogliśmy zaobserwować ile serca pracownicy i wolontariusze schroniska wkładają w opiekę nad zwierzętami.

Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie w zbiórkę darów dla zwierząt.

Wizyta_Samorządu_Uczniowskiego_w_scgronisku_dla_zwierząt_w_Gliwicach.jpg

Podziękowania_dla_ZSP_5_w_Gliwicach_i_dla_szkolnego_koła_wolontariatu.jpg

Krzysztof Sojka i Marta Cieplińska

Uwaga!

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych uczniów do włączenia się w zbiórkę charytatywną na rzecz Schroniska dla zwierząt w Gliwicach.  Wszelkie informacje na plakatach. Kosz, do którego można wkładać dary dla milusińskich znajduje się w atrium szkoły przy wejściu.  Akcja trwa do 3 listopada. Punkty z zachowania za udział w akcji wpisują wychowawcy klas.

20230925 100536   20230925 100545

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu