W środę 30 września 2020 roku żeńska reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w turnieju finałowym Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanym w Częstochowie.
Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny na Śląsku stanęły reprezentacje:
  • SP 38 Częstochowa
  • SP w Dobieszowicach
  • SP 1 Rydułtowy
  • SP 1 Gliwice
Każdy zespół rozegrał dwa mecze. Pierwszy półfinałowy, który odbył się w drodze losowania, w drugim przegrani grali o III miejsce natomiast zwycięzcy rozegrali wielki finał.
W taki sposób reprezentacja naszej szkoły spotkanie półfinałowe rozegrała z SP 38 Częstochowa, w którym to rywalki okazały się lepsze wygrywając pewnie 6:2
W drugim półfinale SP1 Rydułtowy zwyciężył z SP Dobieszowice 3:0 (wo)

W meczu o III miejsce nasze dziewczęta wygrały 7:5 prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.
Triumfatorem całej imprezy okazała się reprezentacja gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie.

Gratulujemy dziewczynom z SP1 Gliwice za godne reprezentowanie naszej szkoły, rywalizację w duchu fair play, zaangażowanie i dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń.

Link do galerii

Samodoskonalenie umiejętności z piłką:

Rekomendowany zestaw ćwiczeń z piłką do wykonania w domu na wtorek, czwartek, sobotę

Wybierz preferowane ćwiczenia i wykonuj się co najmniej 3 dni w tygodniu. Każde ćwiczenie rób dokładnie. Zacznij od 30 sekund i wydłużaj czas aż do dwóch minut.

1. Trening adaptacyjny 2 tygodniowy - pdfTrening adaptacyjny 2 tygodniowy - pdf

2. Soccer Drills At Home: Ball Control, Footwork & Passing Drills - link

3. Alfabet_zestawy ćwiczeń - pdfAlfabet_zestawy ćwiczeń - pdf

4. WF_zakres materiału do realizacji 16-30.03.2020WF - pdf

MIĘDZYSZKOLNY NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DLA KLAS V i VI

We wtorek 11.02.2020 na hali sportowej przy ul. Kozielskiej 39 odbędzie się VIII MIĘDZYSZKOLNY NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DLA KLAS V i VI, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 1 (ZSP5) oraz Komunikacyjny Klub Sportowy Kolejarz Gliwice.

W imprezie wezmą udział uczniowie z gliwickich Szkół Podstawowych: 1, 3, 9, 10, 20, 41. Gospodarzy będą reprezentować uczniowie klasy sportowej, którzy na co dzień uczęszczają do klasy sportowej Kolejarza Gliwice.

• Bartosz Luszawski
  • Kacper Łukaszuk
  • Adam Paska
  • Kamil Kiecko
  • Szymon Szpyrka
  • Leon Miwa - Młot
  • Szymon Puszczało
  • Maksymilian Janik
  • Aleksander Szyndler

Warto zaznaczyć, że sędziami turnieju będą

• absolwent SP1 i były zawodnik Kolejarza w latach 2011 - 2014 Pan Jakub Stanisz
  • zawodnik Kolejarza w latach 2016 - 2019 i uczeń 7 klasy SP1 Igor Corradini

Harmonogram zawodów:

• 10:00 – 10:15 Rejestracja drużyn;
  • 10:15 – 10:30 Powitanie drużyn, omówienie regulaminu turnieju, pokaz artystyczny;
  • 10:30 – 12:15 Faza grupowa turnieju;
  • 12:15 – 13:10 Faza finałowa turnieju: półfinały oraz mecz o 5-6 miejsce
  • 13:10 – 13:50 Mecz o 3-4 miejsce oraz wielki finał
  • 13:50 – 14:05 Omówienie wyników turnieju, wręczenie nagród;
  • 14:05 Pożegnanie gości, uroczyste zakończenie turnieju,

ZAPRASZAMY !!!

VII TURNIEJ PIĘCIU DRUŻYN O PUCHAR DYREKTORA SP1 Z OKAZJI DNIA WAGAROWICZA

W piątek 22 marca 2019 roku, w godzinach 13:00 - 15:30 na hali sportowej ZSP5 Gliwice odbędzie się VII edycja Turnieju "Pięciu Drużyn" o Puchar Dyrektora SP1 z okazji Dnia Wagarowicza.

Charakterystyka imprezy:

• W imprezie uczestniczą zespoły składające się z uczniów klas I – III uczęszczających do SP1.
    Dzieci same zgłaszają składy oraz nazwę zespołu, bez ingerencji dorosłych.
  • Drużyna składa się z maksymalnie 7 zawodników
  • O udziale drużyny w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń
  • Warunkiem udziału ucznia w turnieju jest prawidłowo wypełniona zgoda rodzica.
  • Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym

Zespoły można zgłaszać od piątku 15.03.2019 u p. Wojciecha Szwarczyńskiego od godziny 7:45 w pokoju nauczycieli WF. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!

Kapitan zespołu przynosi kartkę z nazwą zespołu oraz składem (imię, nazwisko, klasa każdego z zawodników)

Zapraszamy rodziców, dziadków, kolegów do udziału w roli kibiców i wspierania drużyn głośnym dopingiem.

Organizatorzy proszą opiekunów o ewentualny odbiór dzieci po turnieju.

NASZE HOKEISTKI NAJLEPSZE NA ŚLĄSKU

Zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Śląska w hokeju na trawie w których brały udział dziewczęta z klasy sportowej 6 C, oraz klasy 8 C. Zarówno w kategorii dzieci (do lat 12) jak i młodziczek ( do lat 14) dziewczyny z ZSP 5 okazały się najlepsze w województwie śląskim i wygrały swoje kategorie wiekowe. O ile tytułu w kategorii dzieci mogliśmy się spodziewać, ponieważ dziewczyny z klasy 6 C regularnie wygrywają wszystkie zawody z rówieśniczkami na Śląsku i nie tylko, to sukces w starszej kategorii wiekowej smakuje tym bardziej, że został osiągnięty w mieszanej kategorii chłopców i dziewcząt. Brawo dziewczyny i czekamy na kolejne sukcesy!

MISTRZOSTWA GLIWIC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Jak mawiał klasyk yes, yes, yes... . W środę 31.10.2018 na hali sportowej przy ul. Kozielskiej 39 odbył się turniej w ramach Mistrzostw Gliwic SP w piłce nożnej dziewcząt pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowały uczennice na co dzień uczęszczające do klasy sportowej Kolejarza Gliwice. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły z SP1, SP20, SP39, SP41. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta SP1 Gliwice, które wygrały wszystkie mecze. Dzięki temu awansowały do 1/4 finałów wojewódzkich spartakiady dzieci SZS. Najlepszym strzelcem turnieju okazała się Amelka Cieśla z klasy sportowej 5d. Zawody przebiegły w przyjaznej i sportowej atmosferze. Była to bardzo dobra promocja piłki nożnej wśród dzieci.

GRATULACJE !!!