W  imprezie po raz czternasty wzięły udział dzieci z gliwickich przedszkoli i szkół z oddziałami integracyjnymi ( SP NR 1, SP NR 3, SP NR 10, SP NR 21, PM NR 21, PM NR 31, PM NR 40 ). Łącznie w spotkaniu  brało udział ok. 260 uczestników wraz z opiekunami. Ideą igrzysk jest wspólny udział dzieci pełno i niepełnosprawnych w zabawach i ćwiczeniach sportowych na specjalnie przygotowanych torach przeszkód. W naszej zabawie, pozbawionej rywalizacji każde dziecko odnosi sukces, zostaje zwycięzcą. Wszystkie placówki biorące udział w igrzyskach otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz słodkiego poczęstunku. Impreza odbyła się po raz kolejny dzięki wsparciu sponsorów. Gościem honorowym imprezy był prezydent Zygmunt Frankiewicz. Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy (igrzyska starożytne) zarówno organizatorzy jak i uczestnicy igrzysk ubrani byli    w stroje nawiązujące do epoki starożytnej.

Harmonogram igrzysk

1.     Rozpoczęcie godz. 9:00.

2.     Uroczyste otwarcie „Igrzysk 2009” pod hasłem „Igrzyska starożytne” (przecięcie wstęgi przez prezydenta i dyrektora szkoły).

3.     Parada placówek integracyjnych (odśpiewanie hymnu igrzysk „Pokonaj siebie” – piosenki zespołu Feel, zawieszenie sztandaru olimpijskiego; zapalenie symbolicznego znicza).

4.     Program artystyczny („Bogowie na Olimpie”, „Dyscypliny starożytne”)

5.     Pokonywanie torów przeszkód.

6.     Przerwa i poczęstunek.

7.     Program artystyczny (występ szkolnych cheerleader’ek oraz zespołu tanecznego z Alhambry).

8.     Zakończenie i rozdanie nagród ok. godz. 11.30.

ORGANIZATORKAMI I KOORDYNATORKAMI IMPREZY BYŁY: JOANNA BARTOSZEK I MONIKA SMERKOWSKA