XXIV   IGRZYSKA   PLACÓWEK   INTEGRACYJNYCH,

pod hasłem „Cyrkowe Igrzyska”,

które odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5   w Gliwicach,

w dniu 14.11.2019r.

Impreza przeznaczona jest dla przedszkolaków i uczniów gliwickich placówek z oddziałami integracyjnymi – PM 21, PM 40, PM 31, SP 1, SP 3, SP 10, SP 21, SP 39. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, udział we wspólnej zabawie wzięło ok. 400 uczestników wraz z opiekunami. Głównym celem igrzysk jest integracja dzieci pełno i niepełnosprawnych poprzez pokonywanie specjalnie przygotowanych torów przeszkód. Wspólne zawody uczą tolerancji i wzajemnej akceptacji. W naszej zabawie, pozbawionej rywalizacji, każde dziecko odnosi sukces i zostaje zwycięzcą. Jednocześnie igrzyska przyczyniają się do promowania zdrowego stylu życia oraz popularyzacji sportu.

Zawody sportowe uświetniły występy artystyczne: zespołu szkolnych cheerleaderek, zespołu tanecznego „Crazy girls” oraz pokaz taneczny przygotowany przez klasę ósmą i popisy cyrkowe nauczycieli ZSP nr 5.

Igrzyska są zawsze ważnym wydarzeniem integrującym dzieci, umożliwiają przeżywanie radości ze wspólnej zabawy oraz odnoszenie sukcesów podczas zmagań na torach przeszkód.

Link do galerii