XXII Igrzyska Placówek Integracyjnych - 28.11.2017 r.

W uroczystości, która odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, wzięły udział przedszkola i szkoły z oddziałami integracyjnymi  z Gliwic – PM 21, PM 40, ZSP nr 7 (PM 31, SP nr 10), ZSP nr 4 (SP nr 39), SP 3, SP nr 21, ZSP nr 5. W sumie  w imprezie wzięło udział prawie 400 dzieci.

Igrzyska rozpoczęła parada placówek integracyjnych, w czasie której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Potem podziwialiśmy występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Jako pierwszy zaśpiewał zespół wokalny Acord Smail pod przewodnictwem pani Wioletty Kuźnik i Marty Kubiczek. Następnie pokazali się uczniowie niepełnosprawni w tańcu integracyjnym pod kierunkiem pani Bożeny Łutczyk.    W dalszej części zaprezentowały się szkolne cheerleaderki prowadzone przez panią Agnieszkę Jagosz i Bożenę Łutyczyk. Po uroczystym otwarciu nastąpiła wyczekiwana przez uczestników zabawa na specjalnie przygotowanych torach przeszkód.

W tych zawodach, które pozbawione są rywalizacji, każde dziecko jest zwycięzcą. Sportowe zmagania wzbogacił słodki poczęstunek oraz dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego dla każdej placówki.

Koordynatorzy imprezy: Katarzyna Mróz i Joanna Bartoszek dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji igrzysk!