IGRZYSKA DZIECI

Śląska Liga Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy

    We wtorek 18 czerwca 2019 w Bieruniu / Imielinie odbył się turniej finałowy Śląskiej Ligi Orlików w piłce nożnej dziewcząt. W tej międzyszkolnej imprezie brały udział uczennice SP1 w ZSP5 Gliwice.

Nasze dziewczęta na co dzień uczą się w klasach sportowych Kolejarza Gliwice o profilu piłka nożna i hokej na trawie. Reprezentantki SP1 od września 2018 roku walczyły o awans do finału tych prestiżowych rozgrywek. Pierwszym krokiem było zdobycie Mistrzostwa Gliwic, w ¼ finału dziewczęta wygrały z mistrzem powiatu gliwickiego. Turniej półfinałowy odbył się w Bytomiu. Po dwóch wygranych po 1:0 uzyskaliśmy upragniony awans do turnieju finałowego, do którego oprócz naszej szkoły awansowały jeszcze placówki:

  11 listopada 1918 roku o godzinie 11.00 został podpisany rozejm w salonce wagonu kolejowego w  Compiègne pod Paryżem, a w Warszawie wszystkie jednostki wojska polskiego podporządkowały się Tymczasowemu Naczelnikowi Józefowi Piłsudskiemu. Dla świata kończy się okrutna wojna, a dla Polski zaczyna się wymarzona od pokoleń niepodległość. W ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym historii budowy państwa polskiego po 123 latach zaborów. Program artystyczny był sentymentalną podróżą poprzez wszystkie ważne i kluczowe wydarzenia zakończone zdobyciem upragnionej wolności. Zwieńczeniem szkolnych obchodów było włączenie  się do akcji " Rekord dla Niepodległej " organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości o godz. 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego włączając się do biało - czerwonej wspólnoty, tworząc jedną wielką rodzinę i pamiętając, że Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy…

Katarzyna Długosz

#niepodlegladohymnu. Link - film

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,
 
wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.
 
W związku z tym, uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem - pdf

W ramach kampanii społecznej PozytywniGliwice.pl – „Pozytywni w sieci” zapraszamy do udziału
w szkolnym konkursie pt. „Cyberprzemoc – zagrożenia płynące z Internetu”. Praca musi dotyczyć
bezpieczeństwa w Internecie, ukazywać realne zagrożenia czyhające w Sieci na użytkownika
komputera lub innych urządzeń mobilnych. Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych
I grupa wiekowa – uczniowie kl. I-III
II grupa wiekowa -  uczniowie kl. IV-VI
Przedmiotem konkursu jest:
 wykonanie pracy plastycznej, tj. plakatu i hasła tematycznie związanego z cyberprzemocąklasy I-III
 stworzenie komiksu i hasła opisującego zagrożenia płynące z cyberprzemocy klasy IV-VII
Prace należy składać u koordynatorek Pozytywnych: Joanna Gliniecka (s.13), Dorota Zawadowska
(s.16), Katarzyna Długosz (s.67) do 27.04.2018.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

UWAGA!

DYREKTOR ZSP5 W GLIWICACH ORGANIZUJE WYJAZD
W DNIU 21.02.2018 R. NA PRZEDSTAIWENIE W TEATRZE IM. SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE PT. „ARSZENIK I STARE KORONKI” O GODZINIE 19.00.

WYJAZD SPOD SZKOŁY OK. GODZINY 16.00.

POWRÓT OK. 24.00

CHĘTNYCH PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ DO SEKRETARIATU DO CZWRATKU TJ. 25.01.2018 R.

   
© Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Gliwice