Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza była zawodniczka Agnieszka Frączek (rocznik 2008) obecnie występująca w żeńskiej młodzieżowej drużynie GKS-u Katowice zdobyła w sezonie 2021/22 MISTRZOSTWO POLSKI CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U-15
Droga do mistrzostwa. Relacja rodziców Agnieszki
Rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorek U15 Agnieszka wraz z zespołem GKS-u Katowice rozpoczęła 13.03.2022r. wygranym meczem 13:1 z drużyną UNIA Opole. W dalszych eliminacjach dziewczyny grały z takimi zespołami jak: Czarni Sosnowiec, SMS Łódź, SKRA Częstochowa, Śląsk Wrocław oraz Ślęza Wrocław i ostatecznie zajęły 2 miejsce w grupie.
W ćwierćfinale spotkały się z zespołem Resovia Rzeszów. Wygrały 1:0 i tym sposobem zakwalifikowały się do półfinału. Półfinał rozegrany w Katowicach na boisku GKS-u z Beniaminkiem Krosno zakończył się zwycięstwem 4:0.
Wielki finał CLJ U15 miał miejsce 11.06.2022r. w Ząbkach koło Warszawy, gdzie Agnieszka wraz z dziewczynami spotkały się z drużyną KSAP Diamonds Academy Warszawa.
W wyrównanym meczu GKS Katowice wygrywa 1:0 i tym samym zostaje MISTRZEM POLSKI CLJ U15.
Krótka charakterystyka
1 Tytułowe na str

Agnieszka w latach 2015 – 2017 była zawodnikiem Szkółki Piłkarskiej Kolejarz  w okresie IX.2017 – VI.2019 uczęszczała do klasy sportowej KKS Kolejarz Gliwice w Szkole Podstawowej z Oddz. Int. nr 1 (ZSP5 ) Gliwice
następnie od lutego 2019 Agnieszka kontynuowała swoją przygodę z piłką w zespole AP Gliwice, by trafić do żeńskiej drużyny GKS-u Katowice.

Warto przypomnieć, że w roku 2019 Agnieszka pozytywnie przeszła testy i została powołana do żeńskiej reprezentacji wu-13 Polish Soccer Skills w sezonie 2019/2020

W roku 2021 Agnieszka była członkiem zespołu, który zdobył mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów. Wtedy GKS Katowice w finale 2021 roku pokonał w Ząbkach drużynę Stomilu Olsztyn 6:0.

W obecnym sezonie po raz kolejny w Ząbkach, w sobotnie południe 11 czerwca tym razem w finale CLJ U15 spotkały się zespoły Diamonds Academy Warszawa i GKS Katowice.

Podobnie jak w roku ubiegłym mecz finałowy wygrały Katowiczanki 1:0 (0:0)

W tym miejscu chcemy złożyć Agnieszce najszczersze gratulacje osiągnięcia ogromnego sukcesu jakim jest zdobycie młodzieżowego mistrzostwa Polski i życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji największego piłkarskiego marzenia. Życzymy wielu sukcesów na zielonej murawie i rozwijanie swoich pasji, a także podjęcia nauki w wybranej przez Agnieszkę szkole średniej

Gratulujemy rodzicom Agnieszki, Państwu Frączek za wsparcie córki w rozwijaniu zainteresowania sportem. Dziękujemy za siłę i determinację w realizacji marzeń córki i dostarczenia wielu radości nam – trenerom, nauczycielom i osobom pracującym na co dzień z Agnieszką.

2 zdjęcie drużynowe

Dziękujemy Państwu Frączek za relację i udostępnienie zdjęć do publikacji