W środę 18 maja 2022 na boiskach AKS Górnik Niwka Sosnowiec odbył się XXII Turniej Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku - finał Województwa Śląskiego
W imprezie wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Gliwicach, chłopców urodzonych w roku 2010, którzy w listopadzie ubiegłego roku zwyciężyli eliminacje powiatowe.

W kategorii U-12 chłopców brało udział 90 zawodników. W turnieju brały udział zarówno szkoły podstawowe jak i kluby sportowe. Drużyny zostały podzielone na 9 grup. Nasi reprezentanci rywalizowali w grupie G z SP 29 Dąbrowa Górnicza i zespołem RECORD Bielsko-Biała.
Po pierwszym etapie gier udało się awansować do 1/8 finału, gdzie drużyna przegrała z MKS Żory 2:6 i zakończyła udział w tegorocznej edycji turnieju.

Warto wspomnieć, że niemal ten sam zespół w roku 2018 również dotarł do 1/8 finału na szczeblu wojewódzkim, ale w kategorii U-8  Wtedy  impreza odbywała się na stadionie Śląskim w Chorzowie.
Wczoraj w Sosnowcu cały turniej w kategorii U-12 wygrała drużyna Recordu Bielsko Biała czyli grupowy rywal naszego zespołu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, reprezentantom Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi 1 w Gliwicach (ZSP5) za godne reprezentowanie naszej placówki, wolę walki, serce zostawione na boisku i postawę fair play.