W środę 30 września 2020 roku żeńska reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w turnieju finałowym Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanym w Częstochowie.
Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny na Śląsku stanęły reprezentacje:
  • SP 38 Częstochowa
  • SP w Dobieszowicach
  • SP 1 Rydułtowy
  • SP 1 Gliwice
Każdy zespół rozegrał dwa mecze. Pierwszy półfinałowy, który odbył się w drodze losowania, w drugim przegrani grali o III miejsce natomiast zwycięzcy rozegrali wielki finał.
W taki sposób reprezentacja naszej szkoły spotkanie półfinałowe rozegrała z SP 38 Częstochowa, w którym to rywalki okazały się lepsze wygrywając pewnie 6:2
W drugim półfinale SP1 Rydułtowy zwyciężył z SP Dobieszowice 3:0 (wo)

W meczu o III miejsce nasze dziewczęta wygrały 7:5 prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.
Triumfatorem całej imprezy okazała się reprezentacja gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie.

Gratulujemy dziewczynom z SP1 Gliwice za godne reprezentowanie naszej szkoły, rywalizację w duchu fair play, zaangażowanie i dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń.

Link do galerii