Dn.10 maja 2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie ze znanym na polskiej scenie muzycznej pianistą jazzowym, lirnikiem oraz wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie - Joachimem Menclem. Muzyk ten w ciekawy sposób opowiedział o historii, budowie oraz sposobie gry na mało znanym współcześnie instrumencie jakim jest lira korbowa, demonstrując jednocześnie jej brzmienie. Obecni na sali uczniowie klas V-VII zadawali pytania dotyczące samego instrumentu jak również muzycznej drogi Joachima Mencla. Na koniec tego interesującego spotkania J.Mencel zaprezentował swoje umiejętności gry na fortepianie, a towarzyszył mu w tym krótkim występie nauczyciel naszej szkoły Krzysztof Kijas, grający na harmonijce ustnej. Po ogólnym aplauzie uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie ze wspaniałym gościem oraz spróbować zagrać na lirze korbowej.