Jury oceniając występy konkursowe brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, zgodność kostiumów z charakterem wykonywanego tańca, technikę tańca i ogólny wyraz artystyczny.

Sponsorami imprezy byli Prezydent Miasta Gliwice, Firmia Marco Sp. z o.o., Rada Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Gliwicach oraz cukiernia „Baldonka”.

Występy pozakonkursowe uświetnili:

• podopieczni szkoły tańca LET’S DANCE – formacja eLDe CREW, której głównym trenerem i choreografem jest Paweł Gaj Gajos z Wrocławia,
  • szkoła taneczna MASTER DANCE, których instruktorką jest pani Ewa Malik,
  • grupa taneczna „Smile” prowadzona przez panią Darię Fryziel (nauczyciela naszej placówki),
  • formacja cheerleaderek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Gliwicach pod opieką pań Agnieszki Jagosz i Romy Słaboń,
  • grupa taneczna pod opieką pani Bożeny Łutczyk (nauczyciela naszej placówki).

Wyniki III Wojewódzkiego Festiwalu Tańców Europy

GRAND PRIX

• Szkoła Podstawowa nr 30 w Zabrzu FORMACJA PASSA
  • Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Gliwicach

Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 1-3

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 30 w Zabrzu FORMACJA PAS (przygotowanie grupy: Agnieszka Michalczyk)

II miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łaziskach (przygotowanie grupy: Dorota Jędrusik)

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gliwicach (przygotowanie grupy: Barbara Krukiewicz)

Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4-6

I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gliwicach ZESPÓŁ MINIATUR TANECZNYCH „GADUŁY” (przygotowanie grupy: Zofia Dąbrowska)

II miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gliwicach (przygotowanie grupy: Daria Fryziel)

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 w Gliwicach (przygotowanie grupy: Aneta Rybowicz).

Kategoria: PRZEDSZKOLE

I miejsce - Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Gliwicach (przygotowanie grupy: Agnieszka Czok)

II miejsce – Niepubliczne Przedszkole Montessori „Akademia Uśmiechu” w Częstochowie (przygotowanie grupy: Żaneta Gałek)

III miejsce – Gminne Przedszkole w Olsztynie (przygotowanie grupy: Iwona Wilk-Karaśkiewicz, Edyta Hadryś i Teresa Ptak)

Festiwal jest imprezą bardzo widowiskową, podczas której zaproszone zespoły nie tylko występują ale również oglądają występy innych uczestników. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miejskiego, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz licznie przybyli rodzice.

Ponownie zapraszamy wszystkich za rok.

Link do galerii