NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - PROJEKTY PLASTYCZNE W KLASACH 4 - 7

Od września do grudnia 2017 r. na lekcjach plastyki w klasach 4 - 7 były realizowane projekty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez nauczyciela plastyki panią Halinę.

W klasach 4 : „Ilustracja do książki”.  Wykorzystano do projektu książki zakupione w ramach NPRCZ:  Mariusz Szczygielski „Czarownica piętro niżej” oraz „Klątwa dziewiątych urodzin”. Uczniowie wykonywali ilustracje do czytanych fragmentów książek wykorzystując własną wyobraźnię i technikę rysunkową.

W klasach 5: „Scena z książki”. Wykorzystano do projektu książki zakupione w ramach NPRCZ: Agnieszka Stelmaszyk „Kroniki Archeo – Skarb Atlantów”,  „Kroniki Archeo – Zaginiony klucz do Asgardu". Uczniowie wykonywali trójwymiarową scenę inspirowaną czytanym fragmentem książki. Prace powstały w pudełkach z wykorzystaniem różnych materiałów wybranych przez uczniów i łączenia kilku technik plastycznych: wycinanki, kolażu, malarstwa i rysunku.

W klasach 6: "100 powodów czytania książek”. Uczniowie mieli zaprojektować i wykonać plakat propagujący czytelnictwo. Wykorzystując różne techniki plastyczne autorzy mieli zachęcić rówieśników do sięgnięcia po książkę.

W klasach 7: „Sleeveface”. Do projektu wykorzystano różne tytuły książek zakupionych w ramach NPRCz. Zadaniem uczniów było wykonanie Sleeveface. Fragment fotografowanej rzeczywistości zastępuje okładka książki, tworząc z nią nierozerwalną całość.