Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym Ministerstwa Edukacji Narodowej “AKTYWNA TABLICA”, którego celem jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych.

Szkoła została wyposażona w 2 monitory interaktywne, które znajdują się w pracowni fizyczno - chemicznej i pracowni informatycznej oraz tablicę interaktywną, która znajduje się w pracowni geograficznej.

Dzięki temu zakupowi możemy uatrakcyjniać prowadzone przez nas lekcje korzystając z e-podręczników oraz stosując na nich:

• symulacje doświadczalne,
  • gry dydaktyczne,
  • filmiki obrazujące różne zjawiska.

W ramach projektu nasza szkoła przyłączyła się do sieci gliwickich szkół, w której uczestniczą nauczyciele z 22 szkół. Dzięki utworzeniu sieci nauczyciele w 1 półroczu uczestniczyli w spotkaniach dotyczących wymiany doświadczeń i pomysłów ukierunkowanych na nauczanie interaktywne.