Witaj majowa jutrzenko ...

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja baner

Uchwalona 230 lat temu Konstytucja miała zapoczątkować wprowadzanie reform zmierzających do wzmocnienia państwa. Podjęte działania w obronie zagrożonej przez sąsiadów Polski stanowią dzisiaj przykład odpowiedzialności świadomych przedstawicieli elit społeczeństwa.
Obchody tradycji Konstytucji 3 maja były zakazane podczas rozbiorów Polski. Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej święto Konstytucji 3 Maja było zakazane. Po drugiej wojnie światowej komunistyczne władze w Warszawie zmierzały do likwidacji trzeciomajowych obchodów ze względu na odwoływanie się do tradycji niepodległości Polski. W 1990 roku, po upadku komunizmu i odzyskaniu suwerenności przez Polskę, powrócono do przedwojennej tradycji i ponownie proklamowano dzień 3 maja świętem narodowym.
link do prezentacji

INFORMACJA Z URZĘDU MIASTA

Informuję, że środki przeznaczone na pomoc zdrowotną dla nauczycieli w roku 2019 zostały wyczerpane.

Zgodnie z art. 72. ust.1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, organy prowadzące szkoły planują corocznie w budżetach odpowiednie środki finansowe z przeznaczeniem na pomoc zdrowotną dla nauczycieli (czynnych oraz emerytów i rencistów) korzystających z opieki zdrowotnej. Przyznawanie pomocy zdrowotnej reguluje Uchwała Rady Miejskiej nr VII/183/2007 z 14 czerwca 2007 r.

W budżecie miasta na 2019 r. były zaplanowane środki w wysokości 200 000 zł. Pomoc zdrowotna była przyznawana do wyczerpania się środków Aby zapewnić pozytywne rozpatrzenie wniosków, które wpłynęły do 16.10.2019 r. zwiększono wydatki na ten cel o 6 420 zł - plan finansowy na ostatnią transzę środków zostanie zwiększony do końca października 2019 r.

UWAGA!

Pod koniec listopada w naszej szkole odbędą się szkolne etapy dwóch wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

1) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego - 24 listopada (w czwartek)

2) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - 25 listopada (w piątek).

Regulaminy Konkursów oraz zakres wiedzy i umiejętności dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach pod adresem:

link

Konkurs z matematyki w pigułce - pdf

Konkurs z języka polskiego w pigułce - pdf

Arkusz zadań z matematyki - etap szkolny 2015 - pdf

Rozwiązania z matematyki - etap szkolny 2015 - pdf

Zachęcamy do udziału uczniów klas piątych oraz szóstych.

Nauczyciele języka polskiego i matematyki

4 kwietnia o 13.00 Nasza Szkoła dołączyła do akcji Pozytywni wobec otoczenia i sadziliśmy pozytywne drzewko:) Sadzeniu towarzyszyło mnóstwo żółtych, uśmiechniętych baloników zawierających pozytywne hasła dotyczące poszanowania przestrzeni Naszego Miasta.