pierwszy dzien wiosny

moja przygoda w kosmosie

Sprawozdanie z przeprowadzonego konkursu pt.
„Domowy KONKURS słoikowy”

dyplomPODSUMOWANIE KONKURSU prace dzieci

W kwietniu został przeprowadzony konkurs dla dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Gliwicach. Zgłoszenia nadsyłane były od 10 kwietnia do 24 kwietnia,  a ogłoszenie wyników zostało podane 30 kwietnia 2020r.

Warunkiem uczestniczenia w konkursie było założenie obserwacji przyrodniczej w/g podanych przez organizatora zasad, następnie udokumentowanie prowadzonej obserwacji  zdjęciami i przesłanie ich w formie elektronicznej organizatorowi konkursu, którym była p. Julia Krzyśków. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wspieranie aktywności poznawczych dziecka oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych.

Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników. Wszyscy założyli i prowadzili
w domu obserwacje przyrodnicze czego dowodzą wspaniałe dokumentacje fotograficzne. Z informacji nadsyłanych przez rodziców wynika, że wszystkie cele konkursu zostały zrealizowane i dzieci z wielkim, niegasnącym entuzjazmem obserwowały posadzone przez siebie rośliny. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem, przesłanym wraz z gratulacjami drogą elektroniczną. Nagrody, ufundowane przez organizatora konkursu zostaną wręczone w późniejszym możliwym terminie.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom za podjęcie inicjatywy, a dzieciom gratuluję ciekawych pomysłów.

Organizator konkursu

Julia Krzyśków

W dniu 10.02.2020 w segmencie A odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Gliwice. Dzieci z grup: Sówki, Kotki, Ananasy i Skarby brały udział w pogadance prewencyjnej na temat Pierwszej Pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób reagować, gdy leci komuś krew z nosa, nastąpi rozcięcie skóry, oparzenie, na jaki numer alarmowy należy zadzwonić po pomoc itd. Grupy starsze miały możliwość zobaczyć, jak prawidłowo powinna być przeprowadzona resuscytacja krążeniowo oddechowa przez osobę dorosłą, oraz samodzielnie wybrać numer alarmowy 112 na telefonie.

Dziękujemy Straży Miejskiej w Gliwicach za przybycie oraz współpracę!

straż miejska3

straż miejska4